Sprawdź skład ciała

Dlaczego warto monitorować skład ciała

Podczas procesu odchudzania będą zachodziły w Twoim ciele różne procesy biochemiczne. Czasem może być taka sytuacja , że całkowita masa ciała się nie zmienia. To nie znaczy , że przestałeś chudnąc. Stopniem oceny procesu odchudzania jest postęp spadającej tkanki tłuszczowej ( w kg i %), poziom tłuszczu wisceralnego . Jeżeli te parametry będą malały to znaczy , ze proces odchudzania przebiega prawidłowo. Natomiast całkowita objętość wody w organizmie będzie parametrem, który będzie podlegał ciągłym zmianom zależnym od różnych czynników np.będziesz w trakcie miesiączki lub bezpośrednio przed, wypijesz alkohol, poćwiczysz intensywnie dzień wcześniej, przyjmiesz jakieś, leki itd.

Dlatego czasem całkowita masa ciała stoi w miejscu . Ważne jest zweryfikowanie tego co się dzieje z Twoim organizmem by niepotrzebnie się nie zniechęcać i nie poddawać.

INBODY 120

InBody120 to nowoczesny i jedyny w Polsce specjalistyczny (medyczny) analizator składu ciała. podczas analizy uwzględnia RZECZYWISTY POMIAR i nie uwzględnia danych empirycznych takich jak wiek, płeć czy budowa ciała (wpisywane przed wykonaniem analizy).
Analizatory innych firm nie uwzględniają rzeczywistego pomiaru a tylko szacunkowy zatem dostarczają dane zbliżone do rzeczywistych wartości dla ludzi przeciętnych, ale nie takich jak osoby starsze, sportowcy, niewysportowani mężczyźni czy dzieci.
Wystarczy wykonując analizę składu ciała tej samej osoby, raz wpisać dane prawdziwe, a raz wymyślone (np. zmienić wiek i płeć). Wyniki nie będą takie same (a powinny być, bo skład ciała się nie zmienił).

Opinie osób, które nam zaufały