Potrzebujesz diety w chorobie

Jeżeli chcesz złagodzić objawy choroby i poprawić parametry zdrowotne dobrze trafiłeś. Jestem dietetykiem klinicznym posiadającym długoletnią praktykę, a w tym przypadku wiedza i doświadczenie są bardzo ważne. Specjalizuję się w chorobach układu sercowo-naczyniowego, insulinooporności, cukrzycy typu 2, Hashimoto, alergiach, chorobach układu pokarmowego, otyłości, po operacjach bariatrycznych. Cały czas podnoszę swoje kompetencje, aktualizuję wiedzę na bieżąco (sprawdź dyplomy).

Potrzebujesz zmienić nawyki żywieniowe swoje/dzieci/ młodzieży/ całej rodziny

Masz świadomosć tego jak ważne jest zdrowe odżywianie. Posiadasz dużą wiedzę żywieniową jednak nie potrafisz przekonać rodziny do zmiany nawyków. Zależy Ci by dzieci i mąż zdrowo jedli razem z Tobą. Nie chcesz gotować dla każdego osobno. Zapraszam Was do udziału w Rodzinnym programie zmiany nawyków żywieniowych. Posiadm przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziecmi i młodzieżą. Jestem współautorem publikacji Standardy żywienia dla dzieci chorych Pediatria Praktyczna oraz dietetykiem współprowadzącym program Walczymy z otyłością- program dla uczennic i uczniów klas I-VI. Chętnie pomogę również Waszej rodzinie wejsć na drogę zdrowego odżywiania. 

Chcesz bezpiecznie schudnąć, bez efektu jo-jo

Jeżeli potrzebujesz zgubić zbędne kilogramy raz na zawsze dobrze trafiłaś. Redukcja masy ciała może być procesem, który z przyjemnością będziesz realizować. Masz do wyboru program indywidualny lub grupowy. Posiadam kilkunastolenie doświadczenie w odchudzaniu. Zaowocowało ono stworzeniem metody, która powoduje trwały  ubytek masy ciała bez wyrzeczeń. Przeprowadzę Cię bezpiecznie przez cały proces, zmotywuję i sprawię, że przyjemnie osiągniesz wymarzoną sylwetkę. 

Chcesz odzyskać kontrolę nad jedzeniem słodyczy

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś uzależniona od słodyczy, nie możesz skończyć na jednym kawałku ciasta, zajadasz stres słodyczami w taki sposób, że wpływa to na Twoje zdrowie lub sylwetkę to ten kurs jest dla Ciebie. Nie jest to metoda z użyciem siły woli, nikt też nie będzie przekonywał Cię, że słodycze są niezdrowe bo zapewne to już wiesz. Nikt nie będzie oczekiwał, że nie będziesz jadła nigdy więcej słodyczy. Podczas kursu nauczysz się odzyskiwać kontrolę nas jedzeniem słodyczy tzn będziesz jadła wtedy kiedy naprawwdę ich potrzebujesz i w ilości takiej by nie wpływało to na Twoje zdrowie. Kurs możesz realizować sama w zaciszu swojego domu lub z pomocą kameralnej grupy wsparcia.

Prowadzę spotkania indywidualne i grupowe. Ty wybierasz.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

Jeżeli chcesz umówić się na konsultację skontaktuj się telefonicznie, aby ustalić termin wizyty. Możesz zadzwonić bezpośrednio do dietetyka nr tel 721 400 666 (jeżeli nie odbiera tzn. prowadzi konsultację oddzwoni do Ciebie w wolnym momencie); napisać wiadomość sms, przez facebook/ instagram Dieta Misja Możliwa, e-mail agnieszkabandura610@gmail.com lub skorzystać z formularza online w zakładce kontakt.


Przed spotkaniem warto (CHOĆ NIE JEST TO KONIECZNE) wykonać poniższe zalecenia:
Wykonaj badania podstawowe: morfologia z rozmazem, mocz, profil lipidowy, ASPAT, ALAT, GGTP, bilirubina, glukoza i insulina na czczo, TSH, kreatynina, kwas moczowy, sód, potas, CRP, witamina B12, witamina D3 – 25(OH)D3;  jeżeli chorujesz na jakiekolwiek choroby przewlekłe wykonaj potrzebne badania. Skompletuj również historię wszystkich badań oraz kart wypisów ze szpitala. Zabierz ze sobą listę przyjmowanych leków oraz suplementów diety. Jeżeli celem jest redukcja masy ciała przygotuj się do pomiaru  składu ciała   In Body 120. Zanotuj lub zastanów się co jadłaś/ jadłeś przed ostatnie 3 dni  (możesz wypełnić kwestionariusz bieżącego notowania). Przypomnij sobie wszystkie poprzednie próby odchudzania  oraz zastanów się czego oczekujesz od swojego dietetyka. Nastaw się pozytywnie. To zawsze bardzo pomaga.


Przygotowanie do pomiaru analizatorem INBODY 120

  • 2-3 h przed wizytą nie należy spożywać posiłków i napojów
  • 24 h przed wizytą należy unikać kawy, alkoholu i wzmożonej aktywności fizycznej
  • 12 h przed badaniem składu ciała nie należy smarować stóp i dłoni kremem, ponieważ badanie odbywa się na bose stopy
  • przed badaniem należy opróżnić pęcherz

Analiza składu ciała nie może być przeprowadzona u osób z wszczepionymi urządzeniami kardiologicznymi (kardiowerter, rozrusznik itp.), z epilepsją, z chorobami zakaźnymi, u kobiet w 1-2 dni przed menstruacją oraz w trakcie, u kobiet w ciąży, u dzieci poniżej 10 lat.

Możesz uzupełnić kwestionariusz bieżącego notowania - formularz do pobrania

Wizyta w gabinecie dietetyka

PIERWSZA WIZYTA W GABINECIE DIETETYKA
WIZYTY KONTROLNE DIETETYCZNE

Wizyty kontrolne trwają około 0,5 h. Na tych spotkaniach omawiamy plan żywieniowy. Oceniamy czy należy go zmodyfikować z jakiś powodów. Omawiamy również Twoje samopoczucie. Zostaniesz zważony na analizatorze by ocenić postępy prowadzonego procesu. Takie spotkanie to również świetny system motywacyjny dla Ciebie. Wizyty kontrolne odbywają się z częstotliwością od 2-4 tygodni.

Wizyty psychodietetyczne/ coachingowe

Te wizyty trwają dłużej, zwykle ok 1 h. Na nich nie koncentrujemy się jedynie na jadłospisie, ale na Tobie. Rozkładamy mechanizmy według których jesz, przyglądamy się Twojemu odżywianiu z wielu perspektyw, uczymy się rozpoznawania potrzeb i emocji, intuicyjnego jedzenia, budujemy relację z ciałem. Proces trwa zwykle ok 1 roku lub dłużej. Dostajesz prace domowe lub notatki z konsultacji by wspierały Cię w zmianie. Nie musisz się ważyć. Możemy pracować stacjonarnie w gabinecie lub online spotykając się przez wideo lub rozmawiając telefonicznie. Częstotliwość spotkań jest ustalana indywidualnie, zwykle co 2-3 tygodnie. Zmiana jakiej doświadczysz odbędzie się przede wszystkim w głowie.

Konsultacja z dzieckiem - patrz zakładka Rodzinny program zmiany nawyków

Zadzwoń do mnie

+48 721 400 666

 

Godziny przyjęć

poniedziałek 10-20 Gabinet w Markach

wtorek 10-20 Gabinet w Markach

środa 12-20 Gabinet w Raszynie

czwartek 10-20 Gabinet w Markach  

piątek 10-20 Gabinet w Markach